"Вчимося Толерантності-2020"

09.12.2020 17:04

Цікавим та насиченим став Тиждень Толерантності у Херсонській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 52 з поглибленим вивченням української мови Херсонської міської ради, основні завдання якого є створення толерантного середовища, як головної умови існування будь-якого суспільства. Створення такого середовища за глибоким переконанням педагогів школи, можливе у процесі спільної освітньої діяльності дітей та дорослих. Саме тому протягом Тижня у закладі були проведені:
акції «Візьми з собою частину гарного настрою», «Толерантне ставлення до тварин» (благодійна допомога тваринам у гідропарку), «Як знайти друга», «Серце Толерантності»;
виставки-конкурси малюнків «Толерантність врятує світ», стіннівок «Подаруй посмішку світу….», колаж класу «Наш дружній клас»;
перегляд мультфільму про добро та повагу «Просто так…»;
заняття «Паркан ввічливих слів»;
проведення анкетування «Чи толерантна ти людина», «Який ти друг?»;
виставки книжок «Добро починається з тебе», «Посміхнись сам, посміхи іншого», «Мистецтво бути друзями» та «Взаємодія – терпимість та повага»;
психологічні практикуми «Характеристика толерантної людини», «Що таке толерантність?»;
година спілкування «Планета толерантності»;
медіа-урок толерантності «Ми всі різні – але рівні»;
оформлення «Квітки Толерантності».
         Вже за традицією, Тиждень мав різнокольорове забарвлення, кожен день мав свій колір (зелений, рожевий, жовтий, синій, червоний), правила дня (учням пропонувалося мати в одязі елементи певного кольору, частіше посміхатися і дарувати оточуючим гарний настрій, поводити себе ввічливо, робити компліменти оточуючим, бути спокійним і вихованим, не боятися поділитися своїми почуттями з іншими, вибачитися якщо когось образив, помиритися з ким посварився, допомагати слабшим і меншим).
         Педагоги школи № 52 впевнені, що такі спільні заходи наблизили учнів до розуміння того, що всі люди різні, але рівні, що треба сприймати людей такими, якими вони є, важливо цінувати кожну людину як особистість, поважати її думки, почуття, ідеї, але при цьому навчитися берегти «власне обличчя» і за будь-яких обставин залишатися собою.