Всеукраїнський художній конкурс «Оберіг для Героя

09.10.2015 11:13

Щороку діти з Херсонщини перемагають у Всеукраїнському конкурсі дитячого малюнка «Оберіг для героя» та "Я – з родини ревізорів».

Дитинство - гарна пора сподівань на прекрасне життя та здійснення мрій. Саме в дитині формуються основні смаки, її світогляд, з'являються професійні вподобання. Дійсно, хто з нас в юні роки не мріяв стати космонавтом чи лікарем?  І як би не змінився оточуючий світ, батьки завжди лишаються авторитетом для власних дітей, які відчувають гордість за їх професію.
Цьогоріч юні херсонські художники посіли два призових місця у всеукраїнському художньому конкурсі «Оберіг для Героя». Зокрема, одразу два призових місця присуджено за художні роботи учням спеціалізованої школи №52 м Херсона - Владі Ковпик (1 місце) та Артему Зорику (3 місце).
Херсонські діти не вперше посідають призові місця. У 2014 році конкурс проходив під гаслом "Щаслива родина – щаслива країна". У своїх роботах діти представили власне бачення родинних цінностей, рідної країни та навколишнього світу. Кожний малюнок сповнений глибоким змістом і особливим авторським стилем. Тож журі довелося ретельно визначити призерів. Зокрема, у віковій категорії до 7-ми років «срібло» виборола робота 6-річної Юлії Калиниченко "І коти за Україну" (Держфінінспекція в Херсонській області).
Рік 2013: у категорії від 7-ми до 13-ти років  друге місце присуджено Артему Пилипенку "Царі металу, бережіть своє обличчя" (смт Верхній Рогачик Херсонської області). У 2012 році в молодшій групі робота "Моя рідна земля – Херсонщина" шестирічного Іллі Копитіна, що мешкає в Білозерському районі, отримала «золото». У 2011 році, у старшій віковій категорії друге місце отримала робота херсонки Марини Волошиної «На майно державне й кошти будуть всякі задивлятись! Поки є впливова Служба, нам не треба хвилюватись». У 2010 році «бронзу» здобула робота «Моя мама – ревізор» дівчинки з Іванівського району- Аліни Нагорної.
Мета щорічних конкурсів – виявлення і підтримка дитячих талантів, пропаганда методів виховання свідомих громадян України, розвиток асоціативного мислення дітей щодо ревізорської роботи, зосередження та формування у суспільстві позитивного іміджу державних аудиторів і фінінспекторів. З року в рік юні таланти змагаються у двох вікових категоріях: до 7-ми років та від 7-ми до 13-ти.
З року в рік Журі конкурсу обирає переможців. Знайомство з роботами дітей вражає: це і патріотичні настрої, і поінформованість стосовно значень слів «бюджет», «екологія», «безпека побуту і праці», обізнаність зі специфікою роботи дорослих, любов до родини та країни. Усіх вражень від малюнків не передати. Своєї мети конкурс досягнув давно – дати можливість долучити нове покоління до розуміння такої потрібної роботи – державний фінансовий контроль.
Конкурсні роботи з усіх регіонів України настільки різноманітні, що визначити переможців стає далеко не простою справою для його організаторів. Проте переможцями стали ті, хто за допомогою олівців, фломастерів та фарб зумів доступно передати на папері сутність роботи своїх батьків, котрі стоять на захисті державних фінансів. До речі, чимало малюнків розміщено на сайті www.dkrs.gov.ua.
Деякі дитячі малюнки, без перебільшення, можуть претендувати на рекламний плакат Держфінінспекції України. Юні художники мають власне бачення не лише родинних цінностей. Безперечно, проведення конкурсу сприяє виявленню і підтримці дитячих талантів, виховує свідомих громадян України, розвиває асоціативне мислення дітей щодо ревізорської роботи, формує позитивний імідж фінансових інспекторів і аудиторів. Бажаємо юним художникам триматись творчого курсу, досягти своєї мети, знайти своє місце у житті, любити свою державу.
Прес-служба Держфінінспекції в Херсонській області