Серйозну увагу в школі приділяють формуванню в учнів усвідомлення своєї приналежності до певної спільноти, в нашому випадку - виховання почуття гордості за те, що вони вчаться саме в нашій школі. Цьому більшою мірою сприяє символіка школи: гімн школи, щоденник, грамота школи, робота шкільних музеїв,Статут школи.
Статут школи закріпив обов’язки та права учасників навчально-виховного процесу.

Шкільна символіка, як невід'ємна частина одного цілого, покликана формувати громадянську гідність, патріотичні почуття й упевненість молоді в майбутньому своєї держави.

Колектив нашої школи отримав відзнаку "Флагман освіти та науки України" та нагороджий дипломом і кришталевою совою.

Памятний значок першокласника

Гімн школи

Щоденник

Шкільна   грамота

Музеї нашої школи

Музей — це дивовижне творіння людського розуму, яке характеризується збереженням, експонуванням історичних документів, цінностей матеріальної культури та продукту духовної творчості і самим життям покликаний пробуджувати цікавість до минулого та впливати на розум і серце людини.
  2005 рік - відкриття музею « Історія рідного краю»

Експозиція музею « Історія рідного краю»  ( І поверх )

Музей спеціалізованої школи №52 — це:

• 45-річна історія навчального закладу;

• екскурс у славетне минуле та сьогодення Херсонщини;

• зібрання подій, фактів, явищ, традицій школи;

• джерело патріотичного виховання учнів школи;

• ознайомлення з діяльністю наших земляків .

Музей ім. Т.Г. Шевченка засновано у 2010 році.
«Музей починається з нашого усвідомлення, відношення і ставлення до минулого, сучасного і майбутнього».

Експозиція музею ім. Т.Г. Шевченка ( ІІ поверх )

На базі музею проводяться:

• пізнавальні екскурсії;

• оглядові екскурсії;

• цікаві зустрічі;

• виставки творчих робіт обдарованих учнів;
  • працює група екскурсоводів.