Ігри патріотів

Вітаємо переможців у міському етапі обласного інтелектуального турніру «Ігри патріотів Херсонщини-2017»!!!!

·        Скельсаров Віктор 6-Г (II  місце серед учнів 6-7 кл)

·        Кіцун Кирил 9-В (II місце серед учнів 8-9 кл)

Шкільна бібліотека - за здоровий спосіб життя

Проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек

Супутні заходи:

1.Виставки малюнків:

-« Ми - за здоровий спосіб життя » - 1-4 кл

- « Здоровий спосіб життя - це модно» - 5 – 9 кл

2. Фото галерея « Обираємо спорт !» -7-10 кл

3. Книжкові виставки

- «Слава тобі, Козаче!» до Дня Українського козацтва -  1-11 кл

- «Пам'ять в наших серцях» до Дня визволення України від фашистських загарбників – 1-11 кл.

Участь у роботі обласного науково-практичного семінару «Книга і читання- важливий чинник у формуванні гармонійно розвиненої  особистості» та у міському етапі обласного інтелектуального турніру «Ігри патріотів Херсонщини-2017» .

Рідна мова – найбільша життєва цінність людини!

9 листопада – День української мови та писемності! Без мови не існує нації, народу, єдності! Щодня спраглими вустами ковтаємо нові й нові слова нашої неньки-мови. Вона чудодійне джерело натхнення, яке ніколи не пересохне, ніколи не зрадить.  З покоління в покоління, у часи розквіту та падіння передавали нам предки цей скарб. Народ плекав рідну мову в піснях , легендах, переказах і передавав від роду до роду, щоб не загинула. Для нас рідна мова – це не тільки дорога спадщина, яка об’єднує  в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.

Нещодавно учні 7-г класу  Херсонської спеціалізованої школи №52 з поглибленим вивченням української мови долучилися до урочистого відзначення цієї славної дати. В актовій залі школи відбувся концерт, який підготували учні сьомого класу. Цільовою аудиторією були учні паралелі п’ятих класів. Метою заходу було переконати підростаюче покоління у тому, що кожен  повинен володіти неповторним скарбом нашої держави  – українською мовою. Адже зречення рідної мови, зрештою, призводить не тільки до  мовної деградації, а й до самознищення особистості.

Спершу ведучі свята розказали про історію становлення української мови, повідомили про перших літописців, про моменти створення писемності на теренах нашої держави. Величезні овації отримали учні, що читали поезії напам’ять – Голуб Олександр, Танцюренко Олеся, Яковенко Дар’я, Дрюк Дар’я, Радішевська Анастасія. Вони переконали всіх, що мова – це безцінний дар, який треба шанувати, як батька і матір, родину і Батьківщину. Присутні на святі учні п’ятих класів впевнилися, що мовою можна все змалювати й

охарактеризувати : неймовірні картини природи, людські почуття, силу думки та  навколишню гармонію.  Почули на святі й український народний жарт. Дотепну гумореску розповів Берізка Данило. А глядачі пригадали, що жартівливі скоромовки, гуморески, анекдоти супроводжували наших предків усе життя. Бо українці -  творці найтоншого гумору! Але ведучі Бишкін Ігор та Тіманова Маргарита поставили запитання : «Чому наша повсякденна мова така бідна і засмічена? Можливо, ми вважаємо  її меншовартісною перед іншими мовами!» . Так , завданням ведучих було переконати  глядачів, що українська мова – найбільша життєва цінність.

На допомогу їм прийшли вокалісти Дубнянська Арина із піснею «Як у нас на Україні» та Снєгірьова Арина із вокальним номером «Вишиванка». У фіналісвята присутніх вразив танок козаків  і україночок, який надав позитивних емоцій та впевненості, що наша мова, традиції, культура – унікальні, неповторні, найкращі! Отож,  вивчаймо, бережімо, збагачуймо велике духовне надбання народу – рідну українську мову, бо втрата її , за словами,  Панаса Мирного, «смерть для його душі».

Гра-мандрівка «Журнали й газети-малятам планети»

16 листопада 2017р.наша бібліотека продовжила серію майстер-класів для бібліотекарів міста. І.В.Безручко  та К.В.Політай  провели гру-мандрівку «Журнали й газети-малятам планети» для учнів 2-Д класу.(кл.керівник О.М.Борисова). Урок був розроблений у рамках корпоративного проекту «Основи медіаосвіти : бібліотечна складова»  І.В.Безручко  та Н.Л.Сікачовою. Діти практично ознайомились із поняттям «рубрика», навчилися самостійно працювати з дитячими періодичними виданнями. Після уроку бібліотечні працівники інших шкіл ознайомились із досвідом роботи бібліотеки-бази та обмінялись враженнями від заняття.

Благодійна акція «Яблучко»

З  7 листопада по 15 листопада 2017 року у Херсонській спеціалізованій школі

І – ІІІ  ступенів № 52 з поглибленим вивченням української мови Херсонської міської ради проходила благодійна акція «Яблучко», у акції взяли участь учні та батьки 1 – 11 класів . Зібрані яблука ( 180кг.)  волонтерським загоном школи «Від щирого серця» було передано у Херсонську дитячу обласну лікарню, гематологічне відділення;  Херсонський дитячий клінічний неотальний центр, відділення раннього віку; Херсонський обласний будинок  дитини; Херсонський навчально – виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад комбінованого типу №29»; будинок для людей похилого віку ХОСПІС.

Участь у благодійних заходах виховує у дітей та молоді навики благодійної діяльності, підтримки благодійницьких починань, небайдужість, турботливість, активну громадянську позицію.