Психолого-педагогічний консиліум «Адаптація учнів 1-х класів до навчання в умовах нової української школи»

17.10.2019 18:35

16 жовтня 2019 року на базі школи відбувся психолого-педагогічний консиліум «Адаптація учнів 1-х класів до навчання в умовах нової української школи».

Завдання консиліуму: проаналізувати стан освітнього процесу у 1-их класах; попередити та знизити рівень тривожності дітей; отримати консультації практичного психолога, що сприяють інтенсивному розвитку пізнавальних можливостей і комунікативних здібностей першокласників.

Учасниками консиліуму стали директор школи Шалаєва Л.В., заступник директора школи з НВР Валентій Л.І., практичний психолог Хабрат К.В. класоводи 1-х класів Лещенко Т.А., Лютко О.А., Тихонова Є.О., вчителі-предметники.

У ході консиліуму класні керівники 1-их класів проаналізували стан адаптації учнів, озвучили проблеми, з якими стикаються під час роботи з першокласниками.

Робота психолого-педагогічного консиліуму розпочалася з обговорення найбільш  складних випадків адаптації дітей до школи. Учасники засідання висловлювали свої думки щодо даної теми та спільно  знаходили шляхи подолання деяких проблем. Колеги  отримали можливість побачити першокласників з різних сторін, а також зрозуміти причини їхніх проблем. Це допоможе у майбутньому уникнути суб’єктивізму в оцінці можливостей окремих дітей, дозволить об’єктивно їх зрозуміти і побудувати спільну програму дій, спрямованих на розвиток певних якостей або на усунення виявлених причин відставання в навчанні чи відхилень в поведінці.

З матеріалами досліджень та спостережень рівня психолого-педагогічної  готовності учнів до школи та результатами адаптаційного періоду ознайомила педагогів практичний психолог Хабрат К.В., яка підготувала буклети та пам’ятки для вчителів та батьків. Вчителі 1-х класів дали характеристику своїх класних колективів.

У ході роботи консиліуму було вироблено рекомендації для успішної адаптації школярів.