Щорічна акція проти булінгу

19.04.2019 14:05

Щорічна акція проти булінгу, яка була започаткована в Канаді, коли один із учнів прийшов до школи в рожевій сорочці, за що його зацькували. Наступного дня друзі хлопчика прийшли на навчання теж в рожевих сорочках на знак підтримки та протесту проти булінгу. Таку ідею підхопили активісти та поліцейські країни й започаткували щорічний марш до ДНЯ РОЖЕВОЇ СОРОЧКИ.  За данними дослідження, проведеного ЮНІСЕФ  у 2017 році, 67% дітей в Україні у віці від 11 до 17 років стикалися з проблемою булінгу ( цькування); 24% стали жертвами булінгу і 48% із них нікому не розповідали про ці випадки.

Це тривожні цифри, особливо в той час, коли Україна переживає конфлікт, внаслідок чого майже 1,6 мільйона людей, у тому числі 220 тисяч дітей стали внутрішньо переміщеними особами.

Унаслідок несформованості основних життєвих цінностей та хиткості етичних принципів, найбільш вразливими виявляються діти та підлітки. Саме вони найчастіше сприймають і засвоюють негативні тенденції поведінки. Нерідко підлітки проявляють бездуховність, аполітичність, відсутність почуття відповідальності за свою поведінку, втрачають інтерес до навчання, знань. У вчинках таких неповнолітніх проявляється жорстокість, безсердечність і агресивність.

19 квітня 2019 року на базі Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №52 з поглибленим вивченням української мови шкільним парламентом «КРОК», волонтерами школи та волонтерами Херсонської обласної організації Товариства Червоного хреста України (педагог-організатор Кадецька І.М., практичний психолог Хабрат К.В.) був організований просвітницько-профілактичний захід «День рожевої сорочки», який відбувся в рамках Всеукраїнського місячника Товариства Червоного Хреста України під гаслом «101 рік Милосердя».

На початку дня всім бажаючим учням, учителям та батькам було запропоновано прикріпити до одягу рожеву стрічку як символ негативного відношення до булінгу. Волонтерами Товариства було створено пам’ятку: «Протидія булінгу». Учні отримали прапорці та кульки з закликами #CтопБулінг, #Булінгу_Ні, #УЧНІ_ШКОЛИ_52_ПРОТИ_БУЛІНГУ,

#Ми_проти_булінгу.

Разом із учнями, учителями та батьками було створено плакат із дитячими долонями як символ протидії булінгу в учнівському середовищі. До акції долучились Бурдюг Тетяна Миколаївна (представник Головного територіального управління юстиції у Херсонській області), яка надала роздатковий матеріал, провела лекцію для учнів 7-8 класів з теми: «Протидія булінгу  в учнівському середовищі» та задіяла учнів у цікавій вікторині.