Вшанування Великого Кобзаря

09.03.2024 20:55
Березень, за традицією, у Херсонській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №52 з поглибленим вивченням української мови Херсонської міської ради розпочинається Шевченківським тижнем. У цьому році він присвячений ювілейній даті – 210-річчю з дня народження українського генія.  Тож вшанування Великого Кобзаря – гідний привід для педагогів та їхніх вихованців згадати Пророка України шляхом проведення низки цікавих позакласних заходів з метою ширшого ознайомлення з маловідомими сторінками непростого життя поета, його самобутнім світоглядом, неповторністю художньої творчості, задля становлення національної свідомості шкільної молоді, усвідомлення величі культури рідної держави.
Здобувачі нашої школи взяли участь у низці міських заходів, присвячених цій даті: учні 9-х класів (вчитель Юлія ГРАБОВСЬКА) стали учасниками інтелектуальної онлайн-зустрічі шевченкознавців «От де, люди, наша слава, слава України!», одинадцятикласники (вчитель Алла МОГИЛА) - міської відеоестафеті пам’яті «Наш Шевченко» (ланцюжок цікавих маловідомих фактів про Кобзаря). Учні під керівництвом Олени ДВІРСЬКОЇ, Марії ЩЕРБАНЬ взяли участь у міській вікторині «Відомий і невідомий Шевченко», а здобувачі освіти 11-х та 8-х класів (вчителі Алла МОГИЛА, Вікторія ЛИЧАКОВА)  - у Всеукраїнському краєзнавчому конкурсі  «От де, люде, наша слава, слава України». Шестикласники відвідали онлайн бібліотечний урок  “Борітеся — поборете! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава І воля святая!” Урок історії України крізь призму творчості Тараса Шевченка».
Різноманітними були шкільні заходи. Цікавими та пізнавальними  для п’ятикласників  (вчитель Катерина СТОЯНОВА) стали літературні читання «Лине слово Кобзаря». Учні 5-8-х класів створювали комікси за улюбленими творами Т. Шевченка. На сайті школи відкрита  виставка малюнків 2-4-их класів до творів Тараса Шевченка «Слово Кобзаря в малюнках».  А колективи 4-А та 3-А класів створили відеофільми своїх перших сходинок пізнання Великого українця! У своїх роботах учні намагалися донести, що Т.Г.Шевченко - духовний наставник, приклад справжньої відданості і любові до рідної землі та народу. Також здобувачі освіти середньої вікової категорії (вчителі Вікторія ЛИЧАКОВА, Юлія ГРАБОВСЬКА) стали  учасниками онлайн-квесту «Творчість Т. Шевченка», де показали високі знання з творчості та життєвого шляху  талановитого генія українського народу. Цікавою була також для учнів 10-11-их класів (вчителі Алла МОГИЛА, Марія ЩЕРБАНЬ) вікторина до Шевченківських днів «Правда чи фейк. Що ви знаєте про Тараса Шевченка?», де старшокласники і згадали відому інформацію про Кобзаря, і дізналися нову.
Фінальним акордом тижня вшанування пам’яті Т.Шевченка з нагоди його ювілею стала година спілкування «Шевченко - світоч українського народу в житті сучасних українців (де і як сьогодні використовується ім’я Тараса Шевченка)».
Минуло багато років із дня народження Т.Г. Шевченка – славного сина українського народу, але й сьогодні говорить він зі своїми нащадками. Його слово живе між нами - гнівне і ніжне, полум’яне і міцне.