«Ніде не віднайти спокою тому, хто не знайшов його в собі самому»

Франсуа де Ларошфуко

Психологічна служба закладу

- сприяє формуванню особистісних якостей, розвитку психічних процесів учнів школи;

- проводить психодіагностику та корекційно-розвивальну роботу серед школярів, батьків, педагогів;

- допомагає в створенні комфортного психологічного клімату для здійснення освітньо-виховного процесу.

Психолог проводить консультації для дітей та батьків у вирішенні питань:

• Підвищення рівня розвитку пізнавальних психічних процесів (сприймання, пам’ять, уява, мислення, увага).

• Вивчення та формування особистісних якостей, ціннісних орієнтирів, розвиток обдарованості дитини, підвищення самооцінки.

• Розвиток комунікативних та організаторських (лідерських) здібностей учнів.

• Допомога у професійному самовизначеності старшокласників.

• Профілактика та корекція поведінкових порушень в учнів.

• Просвітницька робота серед учнів, батьків по формуванню навичок здорового способу життя.

Завдання практичного психолога ґрунтуються на основі посадових обов’язків психолога школи та вимог навчального закладу:

• Сприяти всебічному розвитку психіки особистості школярів молодшого, середнього та старшого шкільного віку.

• Визначення рівня розвитку пізнавальних процесів пам’яті, уваги, уяви, мислення, сприйняття.

• Активізація прояву пізнавальної сфери учнів.

• Діагностика та корекція девіантних проявів поведінки важковиховуваних учнів.

• Психологічний супровід учнів 1-их, 5-их класів в процесі їх адаптації до навчання.

• Психологічна допомога учням у їх професійному самовизначенню.

• Корекція прояву дезадаптивних явищ серед учнів, що навчаються у системі профільного навчання.

• Виявлення учнів із затримкою психічного розвитку та психологічна допомога цим учням.

• Формування взаємної емпатії, поваги з метою згуртованості класного та педагогічного колективів.

• Аналіз сімейного виховання учнів і його впливу на поведінку та навчальну мотивацію.

• Формування взаємної стратегії поведінки між батьками та школою під час навчання і виховання учнів.

• Психологічний супровід учнів 11-их класів у підготовці до ЗНО.

Напрямками  роботи :

• діагностична робота;

• корекційно-розвивальні заняття;

• психологічні тренінги;

• психологічні консультації;

• просвітництво;

• участь у роботі батьківських зборів;

• відвідування та аналіз уроків.

Успішність  вирішення важливих проблем навчально-виховного процесу, пов’язаних із недисциплінованістю, важковиховуваністю, неуспішністю, невстиганням, дезадаптацією учнів, залежить від єдності зусиль 5-ох сторін:

• вчитель;

• учень;