Школо, наша школо,
Як у світі жити,
Як зло омивати,
Як добро читати.

Школа №52 — це заклад, у якому поглиблено вивчається українська мова і багато уваги приділяється естетичному розвитку учнів. Школа пишається своїми традиціями і водночас дивиться в майбутнє — заснована 6 серпня 1971 року, сьогодні вона посідає значне місце серед навчальних закладів м. Херсона.
43 роки тому в місті Херсоні на вулиці Кримській, було побудовано нову будівлю молодої школи, яка стояла на пустирі й  навкруги неї не було жодного дерева.  Записувались до школи у будівничому вагончику, де до останніх днів осені знаходилась учительська кімната.
Директором нової школи став молодий вчитель фізики Квасюк Георгій Дмитрович. Зразу почалась робота, яка згуртувала всіх -  і вчителів, і учнів, вони намагались зробити школу незвичайною, затишною домівкою, яка для багатьох пізніше стане рідною домівкою на довгі роки.  Першим завучем старших класів була Хабарова Любов Нікіфорівна, а молодших класів – Яндоловська Євгенія Василівна. Методистом  була Гришко Тамара Петрівна, яка має Соросівську премію та вищу категорію. Першими вчителями нової школи були  Урсуленко Любов Іванівна, Смішко Антоніна Олександрівна.
Молоді вчителі, які тільки закінчили інститути, учились разом зі своїми першими учнями, вони розуміли один одного, навчалися добру та дружбі, поняттю простих життєвих речей,  із яких складалось людське щастя.
У школі був створений хоровий колектив вчителів «Кукушечка», який створений під керівництвом Іванченко Бориса Григоровича, та заслужений  хор учнів «Жайвір» із Козяном Романом Михайловичем. Спортивні табори  та табори праці, поїздки до інших міст, піст №1 - все це об’єднувало всіх в одну єдину сім’ю.
Чверть століття керував школою Георгій Дмитрович та передав її досвідченому вчителю, талановитій людині Бєляєвій Валентині Іванові (1996р.). Вона викладає зарубіжну літературу в старшій школі, має вищу категорію, методист, відмінник народної освіти України. Заступник директора з виховної роботи -  Фокіна Ірина Олексіївна, заступник директора з навчальної роботи –  Максименко Ірина Віталіївна,    заступник директора з навчальної роботи  - Валентій Людмила Іванівна, заступник директора з методичної  роботи – Гаценко Галина Вікторівна.  Новий директор школи згуртував колектив, об’єднав  добрі старі   традиції, накопичений досвід із сучасним баченням школи молодих педагогів.
Був створений комп’ютерний кабінет, сучасна бібліотека, хореографічний та музичні класи. Але у той же час у школі зберігається атмосфера взаємоповаги, взаємодопомоги в відносинах між учнями та вчителями.
Статус спеціалізована школа — було надано ще у 2002 році, і це єдиний заклад у місті, який має таку спеціалізацію. У 2004 році школі було присвоєно почесне ім’я Тараса Григоровича Шевченка.
У нашій школі вчителі навчають учнів любові та патріотичному відношенні до своє держави, закликають вивчати та пишатися українськими письменниками, такими  як : Тарас Шевченко, Леся Українка,  Іван Франко.

2009 році відкритий наш музей, а  2010 році зібрано та вирішено представити «Літопис нашої школи». Ми пишаємося тим, що навчаємося в спеціалізованій школі № 52.